Koruna oslabuje

Koruna začala v pondělí oslabovat. Důvodem je mimořádné zasedání bankovní rady České národní banky o měnových otázkách. Oznámení o mimořádném zasedání rady zastihlo korunu kolem 31,75 Kč/EUR. Měna začala následně výrazně oslabovat a za dvacet minut oslabila o čtyřicet haléřů až na 32,15 koruny za euro. Viceguvernér centrální banky Luděk Niedermayer už v pátek pohrozil intervencemi, pokud bude domácí měna nadále posilovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruna | Foto: ČNB

"Dohoda centrální banky s vládou o řešení přílivu deviz spojených s priivatizací vyřešila problém, který vedl k výraznému posílení kurzu na konci minulého roku, a proto očekávám, že by mělo dojít postupně k návratu na úroveň kurzu nad 30 korun za euro, připomněl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Niedermayer. "Centrální banka samozřejmě bedlivě sleduje vývoj v posledních hodinách, který je pro ni překvapivý a znepokojivý. V případě jeho pokračování musíme posoudit, zda nepoužijeme některé z našich nástrojů, to znamená devizovou intervenci". Jak dodal, v případě trvajícího silného kursu by centrální banka tento fakt zohlednila i v nastavení dalších nástrojů.

Přehrát

00:00 / 00:00

L.Niedermayer: Banka je připravena zasáhnout

Jana Zemanová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme