Krach společnosti Furniture.com

Zatím poslední obětí dynamicky se rozvíjejícího on-line obchodování po Internetu se dnes stal americký prodejce nábytku Furniture.com. Firma zavřela virtuální dveře poté, co se jí letos v létě nepodařilo vyřešit problémy finančního rázu a nedokázala ani uvést vlastní akcie na veřejné trhy tak, jak původně plánovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost se sídlem ve Framinghamu v americkém státě Massachusetts svůj vstup na veřejné trhy odložila už v červnu a později byla také nucena propustit asi 41 procent veškerých pracovních sil. Vedení společnosti dnes zároveň uvedlo, že se rozhodlo ukončit činnost a propustit dalších 76 ze zbývajících 88 zaměstnanců.

Firma svůj krok zdůvodnila tím, že nedokázala zajistit dostatečný kapitál potřebný k činnosti, již v posledních týdnech ale podle agentury Reuters musela čelit stále častějším stížnostem zákazníků. Ti dostávali objednané zboží buď se zpožděním anebo v některých případech dokonce vůbec, na což dnes vedení firmy reagovalo tím, že podnikne kroky nutné k ochraně těch klientů, kteří se objednaného zboží nedočkali.

Ještě v době oznámení o ukončení činnosti byla internetová stránka Furniture.com plně funkční a kdokoliv tak mohl zadat novou objednávku. Představitelé společnosti ale tvrdí,že prostředky klientů už od konce května ukládají na účet třetí strany a mají tedy klienty z čeho odškodnit. Zbývajících 12 lidí, kteří ve Furniture.com ještě zbyli, pomohou s úplným zavřením podniku a soustředí se na případný prodej jeho aktiv.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme