Krach společnosti Furniture.com

Zatím poslední obětí dynamicky se rozvíjejícího on-line obchodování po Internetu se dnes stal americký prodejce nábytku Furniture.com. Firma zavřela virtuální dveře poté, co se jí letos v létě nepodařilo vyřešit problémy finančního rázu a nedokázala ani uvést vlastní akcie na veřejné trhy tak, jak původně plánovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost se sídlem ve Framinghamu v americkém státě Massachusetts svůj vstup na veřejné trhy odložila už v červnu a později byla také nucena propustit asi 41 procent veškerých pracovních sil. Vedení společnosti dnes zároveň uvedlo, že se rozhodlo ukončit činnost a propustit dalších 76 ze zbývajících 88 zaměstnanců.

Firma svůj krok zdůvodnila tím, že nedokázala zajistit dostatečný kapitál potřebný k činnosti, již v posledních týdnech ale podle agentury Reuters musela čelit stále častějším stížnostem zákazníků. Ti dostávali objednané zboží buď se zpožděním anebo v některých případech dokonce vůbec, na což dnes vedení firmy reagovalo tím, že podnikne kroky nutné k ochraně těch klientů, kteří se objednaného zboží nedočkali.

Ještě v době oznámení o ukončení činnosti byla internetová stránka Furniture.com plně funkční a kdokoliv tak mohl zadat novou objednávku. Představitelé společnosti ale tvrdí,že prostředky klientů už od konce května ukládají na účet třetí strany a mají tedy klienty z čeho odškodnit. Zbývajících 12 lidí, kteří ve Furniture.com ještě zbyli, pomohou s úplným zavřením podniku a soustředí se na případný prodej jeho aktiv.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme