Krachuje další německý operátor

V Německu do měsíce zkrachuje další operátor mobilní sítě. Po společném německo-francouzském projektu MOBIL COM, který ohlásil úpadek v září, je teď na řadě španělsko-finská společnost. Německá mobilní síť Quam končí k 15. listoadu. Informuje o tom německé vydání listu Financial Times. Zákazníci mají možnost přejít ke společnosti T-Mobile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobil v ruce

Nebude to ovšem zadarmo. Quam jí zaplatí 50 tisíc eur jednorázově a 100-200 eur za každého ze 200 tisíc zákazníků, který přejde od tohoto společného podniku vytvořeného španělskou telefonní společností Telefónica a finskou Sonerou. Podobně jako v případě společnosti Mobil Com i tento bankrot způsobil nákup licence na provoz mobilní sítě třetí generace UMTS. Německá vláda za ně požadovala 8 a půl miliardy eur. Opozice od začátku kritizovala přemrštěnou cenu rudozelené koalice. Z pěti mobilních operátporů tak ve Spokové repbulice prozatím zůstávají tři.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme