Firma Kraft Heinz je ve ztrátě. Kvůli účetním postupům ji vyšetřuje burzovní komise

Americkou potravinářskou společnost Kraft Heinz vyšetřuje kvůli účetním postupům americká Komise pro cenné papíry a burzy. Firma to oznámila ve čtvrtek spolu s výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí. Ty zaostaly za očekáváním a ukázaly, že firma je ve ztrátě. Kraft Heinz rovněž oznámil, že o více než třetinu sníží dividendu. Akcie po oficiálním ukončení obchodů reagovaly na tyto zprávy poklesem o 20 procent k rekordnímu minimu.

New York/Pittsburgh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kečupy Heinz (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons

Firma oznámila, že v říjnu obdržela od burzovní komise předvolání v souvislosti s vyšetřováním účetních postupů a vnitřní kontroly u procesů týkajících se zásobování. Firma po předvolání zahájila vlastní vyšetřování a zavádí nová opatření, která mají zlepšit vnitřní kontrolu.

Americké akcie díky nadějím na vyřešení obchodní války s Čínou posílily

Číst článek

Společnost oznámila, že kvůli odpisům souvisejícím s poklesem hodnoty některých jejích značek, jako je Kraft a Oscar Mayer, vykázala ve čtvrtém čtvrtletí ztrátu 12,61 miliardy USD (285 miliard korun). To je 10,34 dolaru na akcii. Očištěný zisk na akcii klesl a 84 centů z 90 centů a zaostal za očekáváním analytiků v anketě společnosti Refinitiv. Ti čekali zisk 94 centů na akcii. Příjmy sice nepatrně vzrostly a dosáhly 6,89 miliardy USD (155,7 miliardy korun), také však zaostaly za očekáváním.

Zklamáním byl i výhled. V letošním roce firma čeká pokles očištěného hrubého provozního zisk na 6,3 miliardy až 6,5 miliardy USD z loňských 7,08 miliardy USD. Analytici v průměru čekali zisk 7,5 miliardy USD.

Akcie Kraft Heinz po skončení obchodování klesly o více než 20 procent pod 39 dolarů. Akcie firmy neklesly pod 41 dolarů od roku 2012, kdy Kraft oddělil svoji divizi, která se nyní jmenuje Mondelez International. Kraft se v roce 2015 spojil s firmou Heinz, dohodu podpořila společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta. V loňském roce akcie firmy klesly o 28,6 procenta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme