Kraje si rozdělí 320 miliónů z EU na obnovu infrastruktury

Čtyřem krajům dnes vypršela lhůta na podání projektů a žádostí o peníze z Evropské unie. Ta na obnovu infrastruktury po srpnových ničivých záplavách uvolnila z programu PHARE pro Jihočeský, Ústecký, Středočeský a Plzeňský kraj asi 320 miliónů korun. Zmíněné čtyři regiony byly vyhodnoceny nezávislými odborníky jako povodněmi nejhůře postižené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodně, zatopený most na Labi | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Jihočeský kraj žádá podporu pro devět projektů za 77 miliónů korun, Středočeský kraj požaduje na své projekty celkem 566 miliónů, dvacítku projektů za zhruba 30 miliónů podaly obce a další subjekty v Plzeňském kraji a pro Ústecký kraj se jedná o něco mezi 90 a 100 milióny korun. "Otvírání obálek a první vyhodnocení bude v úterý 22. října, takže potom budeme vědět kolik je projektů," dodává k žádosti Ústeckého kraje místohejtman Pavel Tošovský.

Obce žádají peníze především na opravu silnic a mostů, rekonstrukci čističek odpadních vod, obnovu vodních zdrojů a další drobné infrastruktury. Potvrzuje to i Dalibor Dařílek z ústeckého magistrátu. "Město požádalo o grant ve výši 2,6 miliónu korun na obnovu komunikace Střekovské nábřeží a cyklostezky v údolí Labe," řekl. Zničené či poškozené komunikace se podle něj podílejí na celkovém objemu škod v Ústí nad Labem asi deseti procenty.

Daniel Kopecký, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme