Kraje si rozdělí 320 miliónů z EU na obnovu infrastruktury

Čtyřem krajům dnes vypršela lhůta na podání projektů a žádostí o peníze z Evropské unie. Ta na obnovu infrastruktury po srpnových ničivých záplavách uvolnila z programu PHARE pro Jihočeský, Ústecký, Středočeský a Plzeňský kraj asi 320 miliónů korun. Zmíněné čtyři regiony byly vyhodnoceny nezávislými odborníky jako povodněmi nejhůře postižené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodně, zatopený most na Labi | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Jihočeský kraj žádá podporu pro devět projektů za 77 miliónů korun, Středočeský kraj požaduje na své projekty celkem 566 miliónů, dvacítku projektů za zhruba 30 miliónů podaly obce a další subjekty v Plzeňském kraji a pro Ústecký kraj se jedná o něco mezi 90 a 100 milióny korun. "Otvírání obálek a první vyhodnocení bude v úterý 22. října, takže potom budeme vědět kolik je projektů," dodává k žádosti Ústeckého kraje místohejtman Pavel Tošovský.

Obce žádají peníze především na opravu silnic a mostů, rekonstrukci čističek odpadních vod, obnovu vodních zdrojů a další drobné infrastruktury. Potvrzuje to i Dalibor Dařílek z ústeckého magistrátu. "Město požádalo o grant ve výši 2,6 miliónu korun na obnovu komunikace Střekovské nábřeží a cyklostezky v údolí Labe," řekl. Zničené či poškozené komunikace se podle něj podílejí na celkovém objemu škod v Ústí nad Labem asi deseti procenty.

Daniel Kopecký, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme