Krajský soud potvrdil dohodu Vítkovic s věřiteli

Ostravské hutní a strojírenské firmě Vítkovice už nehrozí konkurz. Krajský soud v Ostravě totiž potvrdil listopadovou dohodu Vítkovic a jejich věřitelů o soudním vyrovnání. Generální ředitel společnosti Vladimír Bail Českému rozhlasu řekl, že věřitelé, kterým Vítkovice dluží 12 miliard korun, jsou opět o krok blíže k vyplacení dluhů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Není to finále, je to jen předfinále a samozřejmě je ten proces třeba hlídat do samotného konce tak, aby byl úspěšný. Věřitelé se přiblížili periodě, kdy mohou dostávat své prostředky zpět tak, jak byly procesem vyrovnání naprojektovány," uvedl generální ředitel.

Věřitelé obdrží do 20. června 2002 směnku na 30 procent dlužné částky. Její splatnost bude rok. Kdyby ale Vítkovice na výplatu slíbených peněz neměly, existuje zde záruka Konsolidační banky až do výše sto procent jistiny, kterou věřitelé do vyrovnání přihlásili.

Ivana Šuláková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme