Krize dolehla v Německu tvrdě na zpracovatele odpadu

Existenční problémy hlásí řada zpracovatelů odpadu v Německu. Hospodářská krize dolehla tvrdě i tento sektor. Většina firem hlásí za první dva měsíce letošního roku až o polovinu nižší obrat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skládka odpadků

Skládka odpadků | Foto: Fotobanka stock.xchng

"Zpracovatelům odpadu hrozí v příštích měsících vlna bankrotů," varuje prezident spolkového svazu těchto podniků Peter Kurth. Provozy jsou podle něj v souvislosti s hospodářskou krizí postiženy hned dvakrát. Slabší průmyslová produkce jednak drasticky snížila množství odpadu.

Propad cen nejrůznějších surovin taky znamená, že zpracovatelé odpadu prakticky nemohou najít odběratele recyklovatelných materiálů. Prodejní cena starého papíru například během několika měsíců klesla z 80 eur za tunu až pod hranici deseti eur.

Podle Kurtha to bude znamenat nárůst cen za zpracování odpadu, které se citelně dotkne nejen průmyslových podniků, ale taky domácností.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme