Krize prý ohrožuje tisíce pracovních míst v německých automobilkách

Propouštění a bankroty některých dodavatelských firem. Takový scénář předpovídá pro německý automobilový průmysl v souvislosti s dopady finanční krize známý expert, profesor Ferdinand Dudenhöffer. Podle něj by se v příštích dvou letech mohlo 20 procent dodavatelských firem ocitnout v konkursu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autolakovna | Foto: autolakovna.brnensko.com

Celkový počet přímo ohrožených pracovních míst, odhadl Ferdinand Dudenhöffer na 50.000. V deníku Bild uznávaný expert z Gelsenkirchenu vyzval spolkovou vládu, aby předložila záchranný plán speciálně pro sektor dodavatelů automobilového průmyslu.

Na tyto firmy podle Dudenhöffera finanční krize dolehla obzvlášť těžce a společnosti mohou jen obtížně získávat půjčky od bank. Významné omezování výroby už plánují firmy Bosch nebo Continental.

Se značnými problémy se podle listu Süddeutsche Zeitung potýká taky dodavatel převodovek a hřídelí, společnost ZF. Na hrozbu hromadného propouštění v německém automobilovém průmyslu upozorňuje taky unijní komisař Günter Verheugen.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme