Bez podnikatelů ze Západu. Anektovaný Krym opustil po McDonald's i poslední hotelový řetězec

Anektovaný Krymský poloostrov opustil v důsledku sankcí Evropské unie a Spojených států poslední západní hotelový řetězec, informovala agentura Reuters. The Best Western Sevastopol Hotel byl podle ní jednou z posledních známek západního byznysu na ukrajinském poloostrově.

Simferopol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v krymském Simferomolu prochází kolem graffiti, které znázorňuje ruského prezidenta Vladimira Putina | Zdroj: Reuters

Hotel na sevastopolském nábřeží dále funguje, ale pod jiným názvem. Ostatní západní firmy, například McDonald's nebo Radisson Hotels, z anektovaného Krymu už odešly. Podle Reuters je to důkaz, že sankce Evropské unie a spojených států vyhánějí z Krymu západní podnikatele i čtyři roky po vyhlášení.

Evropská unie zmrazila majetek šesti firmám, které stavěly most na Krym. Sankciovaných společností už je 44

Číst článek

Západní sankce zakazují firmám působit a podnikat na Krymu, izolují dlouhou řadu krymských podnikatelů a firem a znemožňují převádět peníze prostřednictvím krymských bank.

Společnost Best Western funguje na principu franšízy, hotely sama neprovozuje, ale poskytuje partnerům právo využívat obchodní název, marketing a podpůrné služby.

Majitel sevastopolského hotelu se tak nezměnil, jen s firmou Best Western ukončil styky, nevyužívá jejich služeb a změnil název na Sevastopol Hotel.

Moskva po záboru Krymu na poloostrově masivně investovala, zaměstnancům státního sektoru se zvýšily mzdy, vybudovala se nová infrastruktura včetně obřího mostu na ruskou pevninu. Soukromý sektor, závislý do značné míry na turistice, ale kvůli sankcím strádá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme