Kurzarbeit pomůže lidem i ekonomice, shodují se zaměstnavatelé a odbory

České firmy nebudou muset propouštět tolik jako vloni. Přechodné výpadky zakázek pomůže překrýt 800 milionů korun z Evropské unie určených na rekvalifikace zaměstnanců průmyslových podniků, kteří by jinak o práci přišli. Až půl roku budou dostávat 60 procent platu. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanci, kteří budou pracovat s rypadlem, prošli půlročním školením | Foto: Filip Jandourek

V Česku tak po letech dohadů startuje systém tak zvané „kurzarbeit“, kdy se na platy zaměstnanců skládají zaměstnavatelé společně se státem. V tomto případě nahradí zdroje ze státní pokladny bruselské fondy.

„Principielně nejsprávnější by byla úprava zákona, tedy aby na to byly prostředky nikoli z evropských peněz, ale ze státního rozpočtu,“ říká předseda odborového svazu KOVO Josef Středula.

Podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Pavla Juříčka je pro firmu skutečně výhodné, aby držela zaměstnance a platila jim šedesát procent platu:

Přehrát

00:00 / 00:00

O tzv. kurzarbeit diskutovali v poledních Ozvěnách dne viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Pavel Juříček a předseda OS KOVO Josef Středula

„Kvalifikace se samozřejmě vyplatí, než aby firmy platily po následujících pět měsíců snižující se dávky v nezaměstnanosti a pak následně sociální dávky. Je to dobré i pro disciplínu zaměstnanců, když si je udržíte ve firmě.“

„Je těžké najít práci pro aktuálně nezaměstnané a také udržet práci pro ty, kteří zaměstnaní jsou. Navíc je zavedení takového nástroje důležité i z makroekonomických důvodů – když lidé mají finanční prostředky, zároveň je utrácejí a drží HDP,“ upozorňuje Středula.

Autoři návrhu vědí, že rekvalifikace nesmí přerůst v planá školení: „Chtěli bychom to použít jako Baťa školu práce,“ tvrdí Juříček. Návrh musí také obsahovat nástroje proti jeho zneužití a definici, kdo by o kurzarbeit rozhodoval – uvažuje se o krajských úřadech práce.

V době prvního úderu krize, tedy v letech 2008/9, firmy propustily velký počet zaměstnanců a následně řešily problém, jak získat zpět ty proškolené, vytrénované pracovníky, o které stály více než o absolventy.

Podobný nástroj existuje i u sousedů – v Rakousku nebo Německu byl v době krize velmi účinný a zachoval mnoho pracovních příležitostí.

Lucie Maňourová, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme