Kvůli názvu končí loterie Tipsportca dříve, než začala

Pražský městský soud na poslední chvíli překazil start nové loterie Tipsportca. Hru s tímto názvem měla spustit sázková kancelář Tipsport už v pondělí, soud ale předběžným opatřením loterii zakázal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský soud v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Vyhověl tak návrhu Sazky, která poukazovala na parazitování na značce Sportka. V praxi verdikt znamená, že Tisport bude muset svou číselnou loterii přejmenovat a přestat jméno používat přinejmenším do doby, než bude o žalobě Sazky definitivně rozhodnuto.

Sázková kancelář na novou hru rozjela masivní reklamní kampaň a dá se čekat, že změna názvu nebude jednoduchá. Tipsport se už s předběžným opatřením seznámil, je proto pro něj závazné a musí ho respektovat. Pod zamýšleným názvem Tisportca tedy žádná loterie v pondělí neodstartuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Martin Drtina zmiňuje podrobnosti o Tipsportce v Odpoledním Radiožurnálu

Ve hře jsou možnosti, že kancelář hru v pondělí spustí pod jiným, třeba jen mírně obměněným názvem, anebo start loterie odloží do doby, než se spory o ochrannou známku dořeší. To je ale záležitost týdnů, v případě městského soudu v Praze spíše měsíců až let. Objevily se odhady, že pokud firma loterii odepíše, přijde o náklady v řádech desítek milionů korun.

Loterie chystají i další kanceláře

Tipsport se má k problému vyjádřit později odpoledne. Není však jediným konkurentem Sazky, který letos v létě chce získat podíl z loterijního trhu. Už na polovinu července ohlásila start loterie i sázková kancelář finanční skupiny Penta, společnost Fortuna.

Ta si ale pro svou hru nevybrala nijak kolizní název, který by Sazka mohla soudně napadnout. Takže u Fortuny je pravděpodobné, že do týdne až dvou by mohla začít přijímat sázky zhruba na tisícovce terminálů.

Mírně pozadu pak zůstávají Synot Tip a Chance, které si také u ministerstva financí zažádaly o licenci. Spuštění číselné loterie ale plánují až na září, respektive na závěr roku.

Firmy správně odhadly, že insolvence Sazky neoslabí hráčskou vášeň Čechů, kteří se začnou poohlížet i po jiných hrách, a zareagovaly na tuto poptávku.

Sazka je zatím nepravomocně v konkursu, ale už zkraje příštího týdne má být rozhodnuto o odvoláních proti prohlášení konkursu, což by mohlo znovu zásadně zamíchat s kartami. Rozhodnutí teď leží na Vrchním soudu v Praze.

Martin Drtina, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme