Kvůli problému automobilky Opel se konala krizová schůzka německé vlády

Nejpozději do Vánoc rozhodne spolková vláda o případných vládních garancích na úvěry pro automobilku Opel. Takový je výsledek krizové schůzky na půdě berlínského kancléřství. Šéfka spolkové vlády Angela Merkelová spojuje poskytnutí pomoci s několika podmínkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přední pohled | Foto: auta.yauto.cz

Tou hlavní je požadavek, aby peníze německých daňových poplatníků nesměřovaly za oceán mateřskému koncernu Opelu, společnosti General Motors. Ta je zmítána existenčními problémy.

Manažeři Opelu zdůraznili, že jim nejde o přímou finanční injekci, nýbrž o střednědobou bezpečnostní pojistku v podobě státních garancí. Jejich požadovaná výše se pohybuje lehce nad hranicí jedné miliardy eur, prozradil evropský šéf General Motors Carl-Peter Forster. Ten zdůraznil, že Opel nemá problémy s likviditou.

Na otázku, zda se svými požadavky nepřijdou taky další německé automobilky kancléřka Merkelová odvětila, že Opel představuje "zvláštní případ."

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme