Leo Express nabízí vlakové spojení bez přestupu z Prahy do Karviné

Tři dopravci se na hlavním železničním tahu dál přetahují o cestující. Leo Express nabídl své služby i cestujícím z Karviné, kam protáhl dva odpolední a v opačném směru dva ranní spoje z celkem devíti, které mezi Prahou a severní Moravou provozuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak Stadler Flirt nového dopravce Leo Express | Foto: Tomáš Medek

Prodloužením trasy do 60tisícové Karviné dopravce očekává o 2500 cestujících měsíčně víc. Kromě toho chce od nového jízdního řádu Leo Express zajíždět jedním vlakem do Starého Města u Uherského Hradiště a všechny jeho černé vlaky mají na rozdíl od konkurence zastavovat v Přerově.

Leo Expressu se tak otevře trh téměř padesátitisícového města i lidí, kteří v Přerově přestupují. Další zastávku přidá ještě ve Studénce. Na druhé straně Leo Express nebude stavět v Pardubicích.

Všichni tři dopravci se původně zaměřili hlavně na cestující z Prahy, Ostravy a z Olomouce, ale ostatní středně velká města opomíjeli. RegioJet zkusil stavět v Ústí nad Orlicí, kde jeho vlaky na rozdíl od Českých drah zastavovaly. Tento tah se ukázal nevýhodným a RegioJet se z této stanice stáhl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Českého rozhlasu Jaroslav Skalický mluvil v Odpoledním Radiožurnálu o konkurenčním boji na železnici

České dráhy začaly tento měsíc častěji zastavovat v Zábřehu na Moravě, kde chce častěji stavět i RegioJet.

České dráhy od poloviny příštího roku na trať mezi Prahou, Brnem a Vídní nasadí moderní vysokorychlostní vlaky Railjet. Dosavadní dobu jízdy mezi Prahou a Vídní tak zkrátí o 40 minut na 4 hodiny a 10 minut.

Mezi Prahou a Brnem tak vytvoří silnou konkurenci pro žluté autobusy Student Agency, které navíc znevýhodní opravy na dálnici D1, které budou omezovat dopravu a prodlužovat dobu jízdy po silnici.

Jaroslav Skalický, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme