Leo Express vstupuje na německý trh. Převzít má vlaky z Berlína do Stuttgartu

Český dopravce Leo Express převezme berlínskou železniční společnost Locomore. Jezdit má na trase Berlín - Stuttgart. Převod části společnosti potvrdila Radiožurnálu Barbora Mičková ze společnosti Leo Express.

Praha/Stuttgart (Aktualizováno: 15:54 16. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak společnosti Leo Express | Zdroj: LEO Express

„Převezme vybrané části aktiv společnosti Locomore, podstatnou část zaměstnanců, včetně zakladatelů, a vozidla firmy Locomore. Leo Express bude zajišťovat provoz a údržbu. Partner FlixBus bude zajišťovat prodej a zákaznický servis,“ potvrdila Radiožurnálu Barbora Mičková z oddělení vnější komunikace společnosti Leo Express.

Dopravce Locomore před několika měsíci vyhlásil úpadek. Podle informací německého veřejnoprávního portálu Südwestrundfunk už společnost Leo Express v inzerátu hledá strojvedoucího pro trasu z Berlína do Stuttgartu. Podle webu převezme Leo Express oranžovo-červené vlaky Locomore už v polovině srpna.

Polský web rynek-kolejowy.pl, specializující se na zpravodajství o železnici, uvádí, že česká společnost bude v Německu vlaky provozovat na základě vlastního mezinárodního certifikátu.

Frankfurt, Kassel, Hannover

Server Lidovky.cz uvedl, že vlak s třemi různými druhy prostor pro cestující bude zastavovat například ve Frankfurtu, Kasselu či Hannoveru. Trasu z východu na západ země zvládala souprava v minulosti zhruba za sedm hodin.

V Česku je Leo Express nejznámější jako vlakový dopravce jezdící zejména mezi Prahou a Ostravou. Na trhu působí už od roku 2013.

Společnost přepravila vlaky a autobusy 1,4 milionu lidí.  Loni vykázala společnost ztrátu zhruba 110 milionů korun. Tržby vzrostly o 47 milionů korun na přibližně 300 milionů.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme