Lesy ČR očekávají v příštím roce rekordní zisk

Nejvýhodnější cenové nabídky v tendrech Lesů České republiky na lesnické práce v příštím roce podaly firmy České dřevařské závody, LST Trhanov a Less and Forrest. Hodnota soutěžených prací dosahuje 2,5 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba dřeva (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

O zakázky se ucházelo celkem 67 dřevařských firem. Asociace dřevozpracovatelů už tendry napadla u antimonopolního úřadu. Státní podnik podle ní ve výběrovém řízení zvýhodnil velké těžebně-zpracovatelské firmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o vítězích tendrů přinesl ve Zprávách o čtvrté reportér Radiožurnálu Tomáš Medek

Další stížnost poslala na antimonopolní úřad Hradecká lesní a dřevařská společnost. Ta zase tvrdí, že Lesy ČR zneužívají své dominantní postavení na trhu a porušily zákon o veřejných zakázkách.

Lesy se ale brání, že výběrové řízení bylo vypsáno správně. Dřevařským firmám, které tendry napadly, jde podle ředitele státního podniku Svatopluka Sýkory jen to, aby nemusely platit za dřevo tržní ceny.

„Všechny tyto výpady na nás odmítáme a jsme přesvědčeni, že jsou vedeny pouze tím, že se nebude obnovovat smlouva s Hradeckou lesní a dřevařskou společností,“ tvrdí šéf Lesů ČR.

Lesy také tvrdí, že díky výsledkům tendrů dosáhnou v příštím roce rekordního zisku, který bude o 3 miliardy korun vyšší oproti letošnímu roku. Ale jen v případě, že antimonopolní úřad tendry nezruší.

Tomáš Medek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme