Levné dánské aerolinie Sterling končí

Nízkonákladová letecká společnost Sterling Airlines na své internetové stránce oznámila, že s okamžitou platností končí činnost. Krach zdůvodňuje světovou ekonomickou krizí, vysokými cenami pohonných hmot a stagnujícím trhem. Sterling má hlavní sídlo v Kodani, ale je v islandském vlastnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lidé čekají u kanceláře společnosti Sterling | Foto: AFP

Firma uvedla, že žádost o oficiální prohlášení konkurzu předá dnes v pozdějších hodinách. Vedení Sterlingu se prý marně pokoušelo společnost udržet při životě, nakonec se ale nepodařilo sehnat ani nového kupce.

Krachem firmy je bezprostředně postiženo 40.000 cestujících, kteří si už zakoupili letenky a své peníze nedostanou zpět. To platí i pro ty, kteří už se Sterlingem odletěli do zahraničí a nyní čekají na cestu zpět. Zpáteční letenku si tito lidé musí pořídit za vlastní peníze u jiných společností.

Jak Radiožurnálu řekla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí, společnost měla ve svém zimním letovém řádu naplánováno pětkrát týdně spojení Prahy s Kodaní. Ještě v létě přitom létala i do Stockholmu a Billundu. "První let, který se neuskuteční, je dnešní odlet do Kodaně ve 13:35," uvedla mluvčí.

Cestujícím doporučila kontaktovat přímo společnost Sterling Airlines. Informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.sterling.dk nebo na telefonním čísle +4721490015.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme