Levné osobní vozy lákají na Moravu kupce ze Slovenska

Propastné rozdíly v cenách automobilů lákají do Česka kupce ze Slovenska. Některá vozidla u nás koupí Slováci až o 100 tisíc korun levněji. Největší radost z toho mají prodejci aut v blízkosti česko-slovenských hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Octavia | Foto: Škoda Auto

Například v Hodoníně přichází do prodejny Vista car denně v průměru deset zájemců o automoibil ze Slovenska, řekla Českému rozhlasu zástupkyně firmy. Únorová čísla označila doslova za boom. Ne každý zájemce sice vozidlo koupí, ale tito noví zákazníci už hrají v tržbách zásadní roli. Přitom čeští prodejci na Slovensku žádnou reklamu nedělají.

Větší zájem potvrdili i prodejci v Ostravě, Hlučíně a Brně. Podepisuje se na tom i aktivita slovenských médií, která denně informují o propastných rozdílech v cenách a radí slovenským občanům, kde a jak nakupovat.

Například u Škody Superb Comfort zaznamenaly slovenské deníky rozdíl až 4 tisíce eur. Za mimořádně výhodnými nákupy stojí na Slovensku platná měna euro a slábnoucí česká koruna.

Přečtěte si také:
Automobilka Daimler musí šetřit
General Motors prý uzavře nebo prodá dva německé závody Opelu
Francie podpoří své automobilky. O porušení pravidel volného trhu se prý nejedná

Ľubomír Smatana, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme