LG.Philips Displays přišel v Česku o důležité ekologické povolení

Hranická továrna na výrobu televizních obrazovek LG.Philips Displays přišla o významné ekologické povolení, které je potřebné pro její provoz. Takzvané integrované povolení vydalo v roce 2003 olomoucké hejtmanství, později - v odvolacím řízení - i ministerstvo životního prostředí. Teď ho ale zrušil městský soud v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna Philips | Foto: Philips

Brněnská firma tvrdí, že LG.Philips Displays štědře podporovaný miliardovými pobídkami české vláda vyráběl obrazovky bez schváleného programu prevence závažné havárie, tedy nelegálně. Soud dal podle Jiřího Nezhyby z brněnského Ekologického právního servisu zrušením integrovaného povolení jejich námitkám za pravdu.

"Integrované povolení je zcela zásadní enviromentální povolení, které vybrané podniky musejí v České republice získávat. Je to takové povolení, které do sebe integruje jednotlivá povolení například pro vypouštění odpadních vod, povolení pro znečišťování ovzduší nebo povolení, které se týká nakládání s odpady a samozřejmě dalších složek životního prostředí," řekl Nezhyba.

Podle tiskového mluvčího hranické továrny Vladana Pěnkavy není v kompetenci LG.Philips Displays vyjadřovat se k záležitostem mezi Ekologickým právním servisem a úřady.

Jana Zemková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme