Liberecký soud vyhlásil úpadek CK Asteri Tour

Liberecký soud vyhlásil úpadek cestovní kanceláře Asteri Tour. Věřitelé teď mají 30 dní na to, aby se přihlásili o své pohledávky. Cestovní kancelář je pojištěná u Evropské pojišťovny, u které tak klienti mohou žádat o vrácení peněz za neuskutečněné zájezdy do Řecka. Asteri Tour od nich na zálohách vybrala přes půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní agentury a kanceláře (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

„Snažili jsme se v této nelehké době celosvětové krize a nepokojů v Řecku o rozjetí naší nové cestovní kanceláře a věřili jsme, že kvalitou našich produktů a výběrem zajímavých destinací v Řecku vás přesvědčíme jet s námi na dovolenou,“ píše se na webových stránkách cestovní kanceláře.

Prodaných zájezdů ale bylo podle kanceláře tak málo, že nebyly obsazeny do té míry, aby se mohly uskutečnit. „Velice se omlouváme těm, kteří vložili v naši CK Asteri Tour důvěru a zájezd si u nás zakoupili,“ dodává cestovní kancelář.

V červnu už zkrachovala například i pražská cestovní kancelář Redgreentours. Dostala se do finančních problémů a nebyla schopna se o své klienty postarat. V zahraničí měla v tu chvíli zhruba 100 turistů.

ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme