Liberta špatně hospodařila ještě před Svobodou

V hospodaření mělnického podniku Liberta se vyskytovaly závažné nedostatky dávno před příchodem exministra financí Iva Svobody a jeho poradkyně Barbory Snopkové do vedení podniku. Podle dnešní informace České televize to vyplývá z analýzy privatizace Liberty před osmi lety, kterou nechal vypracovat Fond národního majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svoboda, Snopková a její syn Stanislav Kratochvíl čelí v souvislosti s krachem Liberty podezření z několika trestných činů. Analýza podle televize uvádí, že bývalí zodpovědní pracovníci podniku měli porušit zákon. Podle auditora nepodává účetnictví za rok 1992 pravdivé informace o majetku, závazcích a hospodaření Liberty. ČT uvedla, že kopii rozboru vypracovaného pro FNM má k dispozici. Vyšetřovatel případu dostane ve středu podle televize znalecký posudek z oboru účetnictví, o který požádal v lednu, aby mohl rozhodnout o případné vině Svobody, Snopkové a Kratochvíla. Podle vyjádření mluvčí Úřadu vyšetřování ČR Soni Jindrákové pro ČT by vyšetřovatel mohl ukončit svoji práci v prosinci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme