Lidé do krmítek nasypali tuny slunečnicových semínek, obchodníci hlásí rekordní prodeje

Letošní tuhé mrazy způsobily, že se ve zverimexech prodává nezvykle mnoho slunečnicových semínek. Lidé je sypou do ptačích krmítek. Obchodníky rekordní zájem překvapil, a ti v jižních Čechách, nevěřili vlastním počtům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krmítko, zima, ptáci

Krmítko, zima, ptáci | Foto: Fotobanka Pixabay

Prodávající v zoopotřebách Šárka Polenová si letošní zimu pochvaluje: "Prodáváme slunečnice a letos obzvlášť hodně, protože jak byla tuhá zima, tak lidi nakupovali pro ptáčky. Třeba i tři pytle týdně, přičemž v jednom pytli je 35 kg semínek." Mezi nakupujícími se podle ní objevují spíše starší lidé. Když přijde obleva, zájem ustupuje. Za týden pak prodá Polenová místo tří pytlů třeba jen jeden.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tuny slunečnicových semínek už nasypali lidé ptákům do krmítek, rekordní prodeje letošní zimy překvapily i obchodníky

Při sčítání prodaných slunečnicových semínek se letos nestačili divit ani majitelé prodejny v Prachaticích. S prodejem pěti tun opravdu nikdo nepočítal, zásoby jsou prý ale dostatečné. Objednat semínka mohou prodejci po celý rok. "Většina našich zákazníků kupuje slunečnici pokaždé, když k nám přijde", popisuje vedoucí prodejny Jaroslava Zemanová.

Také velkoobchod na Táborsku hlásí rekordní prodej. Od začátku roku rozvezl už kolem deseti tun slunečnic.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme