Lízal: Kvůli solární elektřině raději riskovat arbitráže

Pro stát by bylo výhodnější nedodržet závazek a nezaplatit vysoké garantované ceny elektřiny ze solárních elektráren. V pořadu Dvacet minut Radiožornálu to řekl člen Národní ekonomické rady vlády Lubomír Lízal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Solární panely | Foto: David Koubek

Podle něj by to tak mělo být i přes to, že by tím Česko riskovalo mezinárodní arbitráže:

Přehrát

00:00 / 00:00

Člen Národní ekonomické rady vlády Lubomír Lízal

„Pokud přijmeme jiná řešení, to znamená, že buď to zaplatí v konečném součtu nakonec odběratelé - a je jedno jakým způsobem, zda s přispěním státu, pak to stát určitě vybere jinde, na daních - nebo zvolí i trošku jinou metodu, tak nakonec to vždy zaplatí konečný uživatel.“

„V okamžiku, kdy jdeme do arbitráže, tak co se nám může stát? Při nejhorším ji prohrajeme – a zase to zaplatí koncový uživatel. A přitom tam máme možnost, že arbitráž vyhrajeme a nebudeme platit,“ uvedl Lízal.

Dvacet minut
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme