Loterijní společnost Fortuna bude obchodovat své akcie na burze

Společnost Fortuna Entertainment Group oznámila záměr uvést své akcie na burzy cenných papírů v Praze a Varšavě. Firma je podle objemu přijatých sázek vedoucím poskytovatelem kurzových sázek ve střední a východní Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská burza | Foto: Marián Vojtek

Jediným vlastníkem Fortuny je Penta Investments Limited, která je registrovaná v Limassolu na Kypru. Konečným vlastníkem je investiční skupina Penta, jeden z největších středoevropských investorů v oblasti soukromého kapitálu a nemovitostních aktiv.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vstupu společnosti Fortuna Entertainment Group na burzu mluvil na Rádiu Česko analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský.

Fortuna je první loterijní společností u nás, která plánuje vstup na burzu. Podle analytika společnosti Cyrrus Ondřeje Moravanského nejde ale o žádné překvapení. Vstup na burzu je podle něj vyústěním delšího vývoje, o kterém se už dříve spekulovalo.

Podle serveru Motejlek.com úpis akcií začne 11. října, potrvá sedm dní a na burzu půjde 35 procent společnosti. „Hlavním důvodem, proč firmy obecně vstupují na burzu je získání nového kapitálu prodejem akcií. Výnos této emise se pro Pentu odhaduje asi na 2 miliardy korun, což bude znamenat jisté zhodnocení investice. To, že firma dává na burzu menšinový podíl, znamená, že si ponechává možnost rozhodovat a firmu řídit,“ vysvětluje Moravanský.

Původně česká společnost založená v roce 1990 se postupem času rozrostla v holding. Na našem trhu operuje prostřednictvím téměř 600 poboček.

Ladislav Dvořák, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme