Lufthansa vykázala ztrátu dvě miliardy eur. Kvůli nízké poptávce nabídne jen čtvrtinu letů

Německá letecká společnost Lufthansa vykázala ve třetím čtvrtletí kvůli koronavirové krizi čistou ztrátu dvě miliardy eur (53,7 miliardy Kč), tedy ještě více, než se čekalo. Ve svém čtvrtečním sdělení varovala před dopadem dalších restrukturalizačních nákladů ve čtvrtém kvartálu. Kvůli stále slabé poptávce bude i v závěrečném čtvrtletí nabízet nanejvýš čtvrtinu letů obvyklých v této části roku.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší německé aerolinky získaly v červnu od státu pomoc ve výši devíti miliard eur, ilustrační foto | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Ke ztrátě přispěly odpisy odstavených letadel a finanční transakce, které mají firmě pojistit palivové ceny. Analytici podle agentury DPA odhadovali čistou ztrátu jen na 1,6 miliardy eur. Největší evropské aerolinky už dříve zveřejnily i provozní ztrátu, která se vyšplhala na téměř 1,3 miliardy eur.

Německá vláda poskytne devět miliard eur letecké společnosti Lufthansa. Společnost se vyhne bankrotu

Číst článek

Objem restrukturalizačních nákladů bude záviset na výsledku jednání s odbory, uvedla ve čtvrtek firma. Již dříve avizovala, že se chystá zrušit 20 procent vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě. Celkem zanikne 22 000 pracovních míst na plný úvazek. Loni v podniku pracovalo něco přes 138 000 lidí.

Společnost v uplynulém čtvrtletí snížila provozní náklady meziročně o 43 procent, i díky nižším cenám paliv. Tržby spadly na 2,7 miliardy eur z 10,1 miliardy. Chceme se vrátit k pozitivnímu cashflow v průběhu příštího roku, uvedl ve čtvrtek šéf Lufthansy Carsten Spohr.

Největší německé aerolinky získaly v červnu od státu pomoc ve výši devíti miliard eur. Uvádějí, že k dispozici mají likviditu 10,1 miliardy eur.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme