Má ušetřit peníze za elektřinu, je však nebezpečný. A neuspoří ani korunu

Na českém internetovém trhu se opět objevil nebezpečný výrobek Power Factor Saver. Stojí necelou tisícikorunu a slibuje spotřebitelům až poloviční úsporu elektřiny v celé domácnosti. Podle České obchodní inspekce ale takové účinky přístroj nemá. Jeho původní verze byla navíc pro používání nebezpečná.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žárovka, energie (ilustrační foto)

Žárovka, energie (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Unsplash

Až o polovinu menší spotřeba elektřiny v domácnosti, a to díky snížení výkyvu energií. To slibuje Power Factor Saver. Podle soudního znalce Davida Hrudy, ale takové účinky přístroj nemá.

„Jedinou věc co takováhle věc bude dělat, je elektřinu spotřebovávat. Takže vám spotřeba vaší domácnosti naroste,“ řekl Radiožurnálu Hruda.

Před nákupem přístroje o velikosti adaptéru by spotřebitele měly varovat i internetové stránky prodejce.

„Pokud se podívá i do obchodních podmínek, zjistí, že tam nejsou splněny všechny zákonné povinnosti, tedy není náležitě informován o právech odstoupení od smlouvy,“ vysvětlil právník časopisu dTest Lukáš Zelený.

Takto vypadá stránka, která produkt nabízí. | Foto: Repro iROZHLAS.cz

Power Factor Saver byl už před pěti lety zařazený do celooevropského systému rychlého varování RAPEX. I kvůli tomu, že lidem hrozil úraz elektrickým proudem.

Český rozhlas se pokusil kontaktovat prodejce přístroje Power Factor Saver. Ten sídlí ve Spojených státech. Odpověď ale nedostal.

Barbora Kladivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme