Maďarský parlament schválil zvláštní daň pro velké firmy

Maďarský parlament přes noc schválil zákon o zavedení daně pro obchodní řetězce a energetické a telekomunikační společnosti. Daň má přispět ke snížení deficitu státního rozpočtu na dobu tří let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarsko

Maďarsko | Foto: Audiovisual service EU

Vládní předlohu poslanci trochu zjemnili, menší firmy z povinnosti platit zvláštní daň vynechali, ale i tak trvala debata několik hodin a zákon byl schválený v rekordní čas. Zrychlení prosazovala vláda proto, aby mohl zákon začít platit ještě v tomto roce.

Větší společnosti ze zmíněných tří sektorů už tento rok budou muset zaplatit 160 miliard forintů, tedy 16 miliard korun, stejně jako další dva roky.

V průměru to znamená polovinu profitu těchto firem. Bankovní daň platí v Maďarsku od léta, finanční instituce zaplatili v této formě rozpočtu už téměř dvacet miliard.

Gregor Martin Papucsek, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme