Majitelé domů přišli na řešení deregulace nájemného

Majitelé domů mají plán, jak čelit problémům nájemníků po uvolnění nájemného ve všech bytech. Podle nich by nájemníci měli dostávat sociální příspěvky do výše částky, která by na nájemném překročila 15 procent z příjmu rodiny. Místopředseda Občanského sdružení majitelů domů a bytů Tomislav Šimeček tvrdí, že by to stát ročně přišlo na šest miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

exekuce bytu, Praha 5 | Foto: Praha 5

Sdružení také žádá o úpravu občanského zákoníku. Chce zredukovat možnosti přechodů nájmů jen na nejbližší příbuzné a odstranit možnost výměn bytů. Novelizace zákoníku by podle Šimečka umožnila, aby se na trh dostalo půl miliónů bytů, ve kterých teď nikdo nebydlí.

Jak řekl Českému rozhlasu Regina místopředseda Občanského sdružení majitelů domů Robert Axamit, kromě regulace nájemného by pomohly zlepšit bytovou situaci i nové podmínky pro vymáhání práva. "Pro řešení bytové krize tak ze 70-80 procent, kterou bohužel všichni trpíme v tomto státě, stačí abyhcom odstranili tyto špatné zákony, aby se zrušila regulace nájemného, abychom přešli na tržníé nájemné, tak jak je ve světě zvykem, abychom měli sociální příspěvek na nájemné a abychom zavedli normální občanský zákoník a normální lhůty pro vymáhání práva. A toto všechno by nám pravděpodobně vyřešilo většinu bytových problémů, které ve státě máme."

Markéta Kaclová, Miroslav Jedlička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme