Majoritní vlastník akcií AAA Auto chce prodat svůj podíl. Firma tak změní majitele

Autobazary AAA Auto zřejmě změní majitele. Zakladatel firmy Anthony Denny, který vlastní skoro 80 procent akcií, oznámil, že chce prodat svůj většinový podíl. Podle jeho vlastních slov chce odejít do podnikatelského důchodu. AAA Auto má 17 poboček v České republice, devět na Slovensku a jednu v Rusku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anthony Denny | Zdroj: ČTK

Podle odborníka na trh s ojetými automobily Aleše Zicha ze společnosti Auto AZ Consulting majitel firmy zásadně ovlivňuje její směřování a Denny prý dával podniku jasný směr.

„Předpokládám, že přijde-li podobně silný jiný vlastník, tak bude firmu pravděpodobně směřovat tím směrem, jaký bude chtít on,“ řekl ve Stalo se dnes.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Stalo se dnes byl odborník na trh s ojetými automobily Aleš Zich ze společnosti Auto AZ Consulting

Obchodovat s ojetými automobily je dnes podle Zicha mnohem těžší než třeba před 15 lety.

„Platilo, že cokoliv přivezete do České republiky nebo se objeví na trhu s ojetinami, tak prodáte téměř obratem a s velmi pěkným ziskem. Dnes je trh poměrně silně přesycen, stejně jako v západní Evropě,“ vysvětlil.

Nižší prodej ojetých aut ovlivňují i výrazně nižší ceny nových aut něž před několika lety. „Lidé, kteří by dříve kupovali ojetinu, dnes sáhnou po novém voze,“ popsal Zich.

Prodejci ojetých vozů se tak v zájmu vyššího zisku často snaží zákazníky oklamat. Časopis dTest upozornil na to, že některé autobazary informují klamavým způsobem o cenách automobilů hlavně v internetové nabídce.

Simona Bartošová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme