Antimonopolní úřad potrestal řetězec Makro, za porušení zákona zaplatí 46,5 milionu korun

Obchodní řetězec Makro zaplatí za porušení zákona o významné tržní síle pokutu 46,5 milionu korun. Antimonopolní úřad o tom rozhodl na základě toho, že společnost v letech 2016 až 2018 zavazovala dodavatele k tomu, aby využívali jeho logistické a marketingové služby například k rezervaci prodejního prostoru. Rozhodnutí je pravomocné.

Praha (Aktualizováno: 10:45 31. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Celková výše těchto peněžních plnění překračovala zákonem povolená 3 % z ročních tržeb dodavatele. Kromě toho nebyly podmínky tzv. závozové služby ve smlouvách dostatečně konkrétně upraveny, uvedl antimonopolní úřad v tiskové zprávě.

„Některé z podmínek těchto služeb, které řetězec dodavatelům poskytoval, nebyly ve smlouvách dostatečně konkrétně upraveny, proto úřad nařídil také nápravné opatření,“ řekl Radiožurnálu mluvčí úřadu Martin Švanda. 

Makro musí do devíti měsíců změnit smlouvy, které se nezákonného jednání týkají, tak, aby jednoznačně informovaly dodavatele o podmínkách plnění zmíněné služby a odpovídaly zákonu.  

Rozhodnutí úřadu je pravomocné, protože řetězec využil proceduru narovnání a své pochybení uznal. 

sir, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme