Maloobchodní tržby v listopadu vzrostly, meziročně o téměř osm procent

Lidé loni v listopadu nakupovali víc než předloni. Meziročně tržby v maloobchodě bez aut stouply v Česku o 7,9 procenta. Uvedl to Český statistický úřad. Dařilo se hlavně internetovým prodejcům, kterým stouply tržby skoro o třetinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Fotobanka Pixabay

Velký zájem byl taky o počítače, mobilní telefony, oblečení nebo o kosmetiku a zdravotnické zboží. Lidé víc kupovali i potraviny, ve specializovaných prodejnách tržby stouply zhruba o pět a půl procenta, v těch nespecializovaných pak o dvě procenta.

Loňský listopad měl o jeden pracovní den více než listopad 2015, tržby očištěné o kalendářní vlivy se tak zvýšily o 6,7 procenta. Meziměsíčně vzrostly tržby očištěné o sezonní vlivy o 1,9 procenta.

K meziročnímu růstu nejvíce přispěl internetový a zásilkový prodej, ve kterém obchodníci utržili o 32,3 procenta více. Dařilo se také specializovaným prodejnám s počítačovým a komunikačním zařízením, v nichž tržby vzrostly o 10,8 procenta. Téměř o deset procent vyšší tržby měly i prodejny s oděvy a obuví. Více se prodávalo také farmaceutické, zdravotnické a kosmetické zboží, výrobky pro domácnost a pro kulturu, sport a rekreaci.

Za potraviny se tržby ve specializovaných prodejnách zvýšily o 5,4 procenta a v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin o dvě procenta.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme