Maltská banka pozastavila provoz kvůli kybernetickému útoku. Hackeři chtěli převést peníze i do Česka

Druhá největší maltská bankovní společnost Bank of Valletta ve středu dočasně přerušila svou činnost kvůli kybernetickému útoku. Maltský premiér Joseph Muscat uvedl, že hackeři chtěli z banky ukrást 13 milionů eur (zhruba 335 milionů Kč), které se pokusili převést na účty ve Velké Británii, USA, České republice a Hongkongu. Peníze byly vysledovány a banka se nyní snaží podvodné transakce zvrátit. Informovaly o tom agentury DPA a Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Valletta (Aktualizováno: 19:58 13. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhá největší maltská bankovní společnost Bank of Valletta

Druhá největší maltská bankovní společnost Bank of Valletta | Foto: Darrin Zammit Lupi | Zdroj: Reuters

V důsledku útoku ve středu byly mimo provoz bankovní přepážky, bankomaty, internetové bankovnictví i další služby společnosti Bank of Valletta. Banka uvedla, že její zákazníci nejsou ohroženi a že usiluje o co nejrychlejší obnovení svých služeb. Dodala, že spolupracuje s policí při pátrání po pachatelích útoku.

Australské úřady vyšetřují pokus o hackerský útok na parlament. Poslanci si musí změnit hesla

Číst článek

Muscat uvedl, že banka ve středu ráno zaznamenala nesrovnalosti u mezinárodních transakcí. Státní bezpečnostní služba krátce poté bance sdělila, že obdržela ze zahraničí informaci, podle které je společnost terčem kybernetického útoku. Banka pak přerušila provoz, aby minimalizovala rizika a zkontrolovala své systémy.

Maltské banky se již v minulosti staly terčem kybernetických útoků. Toto byl ale první případ, kdy některá z nich kvůli útoku musela pozastavit všechny své aktivity, píše agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme