Manažerem roku je Lubomír Stoklásek z Agrostroje Pelhřimov

Lubomír Stoklásek ze společnosti Agrostroj Pelhřimov se stal vítězem 19. ročníku soutěže Manažer roku. Komise ho vybrala ze 72 finalistů. Ocenila hlavně úspěchy, které dosáhl se svou firmou, která vyrábí užitková vozidla nebo zemědělské a stavební stroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Stoklásek z Agrostroje Pelhřimov a Eva Syková z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR | Zdroj: ČTK

Lubomír Stoklásek vede firmu jako generální ředitel posledních 15 let. Vítězství v anketě Manažer roku nečekal.

„Byl jsem pozitivně překvapen, myslím, že je to dobrá propagace českého strojírenství.“

Od doby kdy podnik převzal, zvedl zvýšit obrat o 700 % a dostat podnik mezi evropskou špičku v oboru.

„Od roku 1997 jsme zvýšili produktivitu 8,5krát a zaměstnanost o 44 procent, takže tady je vidět dynamičnost firmy,“ konstatoval Stoklásek.

Společnost je téměř ze sta procent závislá na exportu. Vyváží hlavně do západní Evropy.

„Je to především Německo, Francie, Švédsko a jako globální dodavatel jsme také angažováni v Jižní Americe – Brazílii, Mexiku.“

V nejbližší době se Agrostroj chystá stavět závod v Rusku. A jak se firmě tak velká expanze na zahraniční trhy povedla?

„Povedla se nám díky kvalitě a šikovnosti českých rukou, které jsme si také museli v mnoha případech vychovat sami ve vzdělávacím středisku v podniku a také jsme měli trochu štěstí,“ pochválil si Stoklásek.

A čím je Agrostroj lepší než konkurence?

„Myslím, že je to týmová spolupráce. Také se dal prostor lidem, kteří ani neměli předpoklady ze svého vzdělání, ale svou iniciativou a dobrými nápady jsme zaujali naše partnery. Ale především je to kvalita, flexibilita a cenová výhodnost našeho exportu.

V podnikání podle Lubomíra Stokláska nejde jen o peníze:

„Musí to být také děláno jako zájmová činnost, hoby, seberealizace. Je třeba dokázat Evropě, že české strojírenství je konkurenceschopné. A pokud se politici zamyslí nad tvorbou DPH, tak zjistí, že strojírenství by mělo být základ a pilíř ekonomiky do budoucna,“ míní Lubomír Stoklásek

Agrostroj Pelhřimov zaměstnává 2200 lidí a klade velký důraz na výchovu mladých odborníků. Město Pelhřimov se díky firmě dostalo na první místo v Česku v zaměstnanosti mladých lidí do 25 let.

Milan Kopp, Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme