Manažerkou roku 2010 je Senta Čermáková z firmy Hewlett-Packard

Česko už zná svého nejlepšího manažera, respektive manažerku. Vítězkou soutěže Manažer roku 2010 se stala poprvé žena - Senta Čermáková ze společnosti Hewlett-Packard.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

106. Žofínské fórum - Nová situace na trhu s energiemi | Foto: Tomáš Adamec

Komise ji vybrala 72 finalistů. Čermáková pracuje jako ředitelka vztahů s médii a analytiky v oblasti technologických služeb a z Prahy řídí mezinárodní tým společnosti. Českému rozhlasu řekla, co za jejím úspěchem stojí:

„Je to vydřené. Dělám to 20 let, ale začínala jsem na českém trhu, pak jsem šla na region, pak jsem na svět. Je to opravdu vydřená kariéra krůček po krůčku, nikdo mi nikdy nic neodpustil. Pracuji s velkým nasazením a ještě z toho mám radost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Medek natáčel s vítězkou a vítězi soutěže Manažer roku 2010.mp3

Je to vůbec poprvé, kdy soutěž vyhrála žena, říká předseda komise Manažera roku Pavel Kafka, a dodává, že je to po 17 letech mužských vítězů historický okamžik.

„Hrálo tu roli to, že se výrazně prosadila v menežování mezinárodních týmů a já jsem velmi rád, že máme manažera i s mezinárodním přesahem, protože to ukazuje, že česká ekonomika patří do mezinárodního prostředí, a jednak je to i vzorová cesta pro ty další,“ hodnotí vítězství Čermákové Kafka.

Senta Čermáková z firmy HP je manažerkou roku 2010 | Foto: ČTK

Vítězem další kategorie soutěže, mladým manažerským talentem, se stal Petr Ryska, který šéfuje kolínské firmě Obchodní tiskárny. Ztrátový podnik dokázal přeměnit v prosperující firmu.

„Bylo důležité změnit firemní kulturu, což je běh na dlouho trať. Namotivovat lidi a vybrat si ty správné a věřit, že to, co chceme, jsme schopni dokázat. Jedním z nejzásadnějších rozhodnutí bylo přesvědčit představenstvo a majitele, že budeme investovat do nových technologií v polygrafii. V tu dobu začínaly digitální technologie a v klasické konvenční tiskárně nebyly využívané, to nám hodně pomohlo. Není to jen šetření nákladů, ale je potřeba rozvíjet i obchodní stránku,“ prozrazuje tajemství úspěchu Ryska.

Vynikajícím manažerem malé firmy byl vyhlášen Václav Dědina ze Zemědělského svazu Dublovice. Firma je inovátorem technologických novinek v zemědělství, jejímž mottem jsou efektivní úspory.

„My jsem rozjeli bioplynovou stanici, to už dělá dnes každý, ale budeme asi první v Evropě, kdo bude tvořit elektrickou energii z tepla výfukových plynů. Dokonce využíváme kysličník uhličitý po spálení metanů k sycení nakrmení řas. Snažíme se v tom, co uniká, najít potenciál, a využít to v další výrobě,“ vysvětluje Dědina.

Tomáš Medek, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme