Martinovský masokombinát vyplácí odstupné

Bývalí zaměstnanci martinovského masokombinátu se dočkají odstupného, které jim podnik dosud nevyplatil. To na jejich účty pošle nový majitel firmy. Jde o částku ve výši asi dva a půl miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Českému rozhlasu to řekla mluvčí masokombinátu Eva Kijonková. "V tuto chvíli už jsou vyplacena všechna odstupná za dobu od ledna do května 2001 a zbývá zaplatit ještě asi 44 lidem částku okolo 580 tisíc korun. Tyto závazky byly převzaty nad rámec kupní ceny, čili je to něco, co dostávají lidé z masokombinátu od nového vlastníka navíc. Úhrada veškerého odstupného se samozřejmě děje v těsné spolupráci se správcem konkursní podstaty."

Kromě odstupného bude nový majitel Masokombinátu Martinov vyplácet také úspory, které měli zaměstnanci uloženy v bývalé podnikové spořitelně. Zbývající vklady ve výši 80 procent z uspořené částky dostanou jejich majitelé v deseti splátkách. První z nich obdrželi už tento měsíc.

Markéta Kaclová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme