Masokombinát Kostelecké uzeniny propouští 130 zaměstnanců

Naposledy do práce v masokombinátu v Kostelci u Jihlavy dnes přišlo 130 zaměstnanců. V masokombinátu Kostelecké uzeniny totiž právě dnes částečně končí zastaralá linka porážky a zpracování drůbeže, na které lidé pracovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuře | Foto: Fotobanka stock.xchng

Někteří propuštění berou svůj osud s humorem, dokonce na svůj poslední den v práci koupili zákusky, jiní byli dost skleslí. Hlavně starší ženy mají obavu, že už je nikdo nezaměstná.

Ne všichni ze 130 propuštěných ale zůstanou bez místa. Více než jedné třetině z nich totiž nabídlo personální oddělení práci v provozu zpracování vepřového masa nebo ve výrobě uzenin.

Za dalšími zaměstnanci dochází do masokombinátu poradce z úřadu práce, který je učí, jak hledat novou práci nebo jak správně napsat životopis. Na tato školení chodí i zájemci z řady těch, kteří dostanou vyhazov ke konci roku, kdy skončí provoz porážky drůbeže v Kostelci úplně a výpověď dostane dalších 200 lidí.

pir, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme