Mexiko odpovídá na krok Spojených států. Na ocel a potraviny z USA uvalí až 25procentní cla

Mexiko uvalí cla ve výši až 25 procent na dovoz ocelářských a některých potravinářských produktů ze Spojených států. V úterý to oznámilo mexické ministerstvo hospodářství. Země tak reaguje na americká cla na dovoz oceli a hliníku.

Ciudad de Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spojené státy v březnu zavedly nová cla na dovoz oceli ve výši 25 procent a na dovoz hliníku ve výši deseti procent. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Ministerstvo seznam nových cel zveřejnilo v oficiálním vládním věstníku. Seznam zahrnuje cla ve výši až 25 procent na ocelářské produkty, cla ve výši 20 procent na vepřové, jablka a brambory a cla ve výši 20 až 25 procent na některé druhy sýrů a bourbonu, napsala agentura Reuters.

Odvetná cla

Spojené státy v březnu zavedly nová cla na dovoz oceli ve výši 25 procent a na dovoz hliníku ve výši deseti procent.

Od začátku tohoto měsíce je uplatňují také vůči Evropské unii, Kanadě a Mexiku, kterým vypršela prozatímní výjimka.

Evropská unie v pátek americká cla napadla u Světové obchodní organizace (WTO). Již dříve představila seznam amerického zboží, které by se mohlo stát terčem odvetných cel. Figurují na něm například džínsy, trička, bourbon, pomerančový džus, kosmetika, motocykly či rekreační plavidla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme