Mezi Samsungem a Apple zuří obchodní válka

Mezi dvěma prudce rostoucími telekomunikačními firmami Apple a Samsung zuří ekonomická a právní bitva. Vzduchem létají žaloby a obvinění, že jedna firma krade druhé know-how. A všechno se točí kolem největšího tržního hitu posledních měsíců - chytrých telefonů. Apple u soudu tvrdí, že Samsung otrocky kopíruje jeho produkty. Samsung přišel s odvetnou žalobou a chce odškodnění za to, že prý Apple zneužil deset jeho patentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Apple | Zdroj: ČTK

Apple tvrdí, že Samsung zkopíroval tablet iPad i iPhone. Samsung má samozřejmě několik telefonů, které jsou na první pohled podobné, ale tím, že iPhone před několika lety hodně změnil trh, tak telefony, které se alespoň vzdáleně podobají iPhonu mají všichni výrobci,“ říká Jan Lodl, odborník na telekomunikace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O obchodní válce mezi firmami Apple a Samsung mluvil na rádiu Česko Jan Lodl, odborník na telekomunikace

„V současné době jsou žaloby mezi výrobci novým sportem. Prakticky každý výrobce žaluje každého. Probíhajících sporů jsou nyní desítky a možná i stovky,“ pokračuje Lodl a dodává:

„Myslím si, že je žaloba přestřelená a Apple se spíše snaží bránit tlaku. Čelí totiž řadě žalob ze strany některých jiných výrobců. Je to spíše zákopová válka. Apple ukazuje, že si nenechá všechno líbit.“

Podle Lodla je za soudy určitě snaha o větší podíl na trhu. Částečně jde také o medializaci problému.

Tomáš Pavlíček, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme