Mezinárodní turistický ruch se vzpamatoval z krize

Mezinárodní turistický ruch se zřejmě zotavil z důsledků celosvětové hospodářské krize. Podle Světové organizace cestovního ruchu při OSN se loni pohyb turistů po světě zvýšil o téměř sedm procent. Letos se očekává růst o čtyři až pět procent. Nejvíce se dařilo turistickému ruchu v Asii a v Africe, Evropa zaznamenala pomalejší oživení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo | Foto: Kateřina Křenová

V Evropě byla situace poznamenána výpadky v leteckém provozu v souvislosti s výbuchem sopky na Islandu.

"Nejvíce byli zasaženy nejbližší státy. Především Velká Británie, Severní Irsko a v neposlední řadě Německo," řekl Jaromír Beránek, analytik společnosti Mag Consulting.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Beránek (Mag consulting) o oziveni v mezinarodnim turismu.mp3

Islandská sopka se negativně projevila na cestovním ruchu po celém světě, nejen v Evropě.

Postupné odeznívání hospodářské krize se již projevilo na celkovém oživení mezinárodního cestovního ruchu. Například v České republice se zvýšil počet turistů již ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. V Evropě se předpokládá růst o tři až čtyři procenta.

Největší oživení je očekáváno v Asii a Africe. V Asii je to především vlivem světové výstavy Expo v Shanghaji. Turisté se však nezaměřují pouze na Čínu. Zlepšení situace bylo zaznamenáno například i v Malaysii. Růst v Africe je přičítán většímu zájmu o dovolené ze strany západních turistů.

Ladislav Dvořák, Tomáš Pavlíček, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme