Microsoft dostal od Bruselu rekordní pokutu

Evropská komise potrestala americkou společnost Microsoft pokutou ve výši 497 milionů eur - tedy téměř 17 miliard našich korun. Bruselská exekutiva došla k závěru, že firma zneužívá dominantní postavení na trhu. Jednou z největších výhrad je přitom to, že do svého systému Windows automaticky přibaluje i přehrávač hudby a videa Media Player, což podle komise poškozuje konkurenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Microsoft

Dnešní verdikt Evropské komise znamená rekord. Pokuta, kterou americký softwareový gigant dostal, je vůbec největší, jakou kdy bruselská exekutiva jednotlivé firmě vyměřila.

Komise kromě toho po Microsoftu chce, aby do 90 dnů začal prodávat verzi Windows bez programu Media Player. Společnosti také nařizuje, aby předávala konkurenčním výrobcům programů informace potřebné k hladkému fungování v prostředí operačního systému Microsoftu. V tomto případě na to má firma 120 dní.

Potvrdily se tak informace, které od pondělí obíhaly Bruselem. Microsoft už dopředu prohlásil, že se proti rozhodnutí komise odvolá.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme