Microsoft trvale uzavře kamenné prodejny po celém světě, zaměří se na internetový prodej

Americká softwarová společnost Microsoft natrvalo zavře většinu svých kamenných prodejen na světě. Ve svém pátečním sdělení uvedla, že tato „strategická změna“ je reakcí na přesun prodeje do internetového prostoru.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Microsoft na budově v New Yorku. | Zdroj: Reuters

Podle informací na firemním webu provozuje Microsoft v současnosti na celém světě 83 poboček, kde předvádí a prodává své notebooky, herní konzoly Xbox a další hardware.

Microsoft odkoupil od skupiny ČEZ podíl v izraelském startupu. Celkem zaplatil téměř čtyři miliardy korun

Číst článek

Všechny musel zavřít už koncem března kvůli šíření nemoci covid-19. Sedmdesát dva z nich se nachází ve Spojených státech, zbylé pak v Kanadě, Austrálii a v Británii. Otevřené zůstanou jen čtyři ukázkové prodejny v New Yorku, Londýně, Sydney a v centrále firmy v Redmondu.

Microsoft uvedl, že hodlá i nadále investovat do svých digitálních prodejen, od kterých si slibuje dosáhnout na 1,2 miliardy zákazníků na 190 světových trzích. Zda s sebou změna strategie přinese i propouštění, firma neoznámila.

Microsoft začal své kamenné pobočky budovat v roce 2009. Chtěl napodobit úspěch konkurenčního Applu a jeho Apple Stores. To se mu ale podle agentury DPA nepodařilo, protože návštěvnost v prodejnách Applu poháněly tam předváděné iPhony, ale Microsoft v té době už vlastní chytrý telefon nenabízel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme