Brazílie 4:1 Jižní Korea

Microsoft se brání rozdělení firmy

Americký technologický koncern Microsoft, který čelí hrozbě rozdělení, je přesvědčen, že soud nižší instance pochybil, když firmu prohlásil za monopol a nařídil ji rozdělit na dvě části. Microsoft proto žádá odvolací soud, aby předchozí nález nižšího soudu zrušil a zabránil pokusům o rozdělení firmy. Píše se to ve stanovisku, který firma odvolacímu soudu předložila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ten případ je nepovedený hned od samého začátku a naše odvolání poskytuje srozumitelný obraz toho, proč by Microsoft měl tento případ vyhrát,“ sdělil mluvčí firmy Vivek Varma. V odvolání totiž firma tvrdí, že se nijak na porušování antimonopolních zákonů nepodílela a že její produkty jsou naopak mezi uživateli v oblibě.

Mluvčí ministerstva spravedlnosti Gina Talamonová na tvrzení mluvčího Microsoftu odpověděla, že „rozhodnutí nižšího soudu má patřičnou oporu v důkazech, které byly předkládány během 78 dnů trvajícího přelíčení, včetně tisíců stránek, které předložil sám Microsoft“. Mluvčí zároveň dodala, že její ministerstvo má ve svá stanoviska důvěru a nyní se chystá, až je bude moci předložit odvolacímu soudu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme