Microsoft se brání rozdělení firmy

Americký technologický koncern Microsoft, který čelí hrozbě rozdělení, je přesvědčen, že soud nižší instance pochybil, když firmu prohlásil za monopol a nařídil ji rozdělit na dvě části. Microsoft proto žádá odvolací soud, aby předchozí nález nižšího soudu zrušil a zabránil pokusům o rozdělení firmy. Píše se to ve stanovisku, který firma odvolacímu soudu předložila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ten případ je nepovedený hned od samého začátku a naše odvolání poskytuje srozumitelný obraz toho, proč by Microsoft měl tento případ vyhrát,“ sdělil mluvčí firmy Vivek Varma. V odvolání totiž firma tvrdí, že se nijak na porušování antimonopolních zákonů nepodílela a že její produkty jsou naopak mezi uživateli v oblibě.

Mluvčí ministerstva spravedlnosti Gina Talamonová na tvrzení mluvčího Microsoftu odpověděla, že „rozhodnutí nižšího soudu má patřičnou oporu v důkazech, které byly předkládány během 78 dnů trvajícího přelíčení, včetně tisíců stránek, které předložil sám Microsoft“. Mluvčí zároveň dodala, že její ministerstvo má ve svá stanoviska důvěru a nyní se chystá, až je bude moci předložit odvolacímu soudu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme