Migrace pojištěnců. Lidi mizí hlavně z VZP, nejvíc nových klientů hlásí 'vnitrácká' pojišťovna

Nejvíc pojištěnců přibude od ledna Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra, a to 8682. Přírůstek zaznamená také Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Ostatním pojišťovnám klienti ubudou, nejvíce pak Všeobecné zdravotní pojišťovně a to 5619. Vyplývá to z předběžných dat o zářijovém přestupním termínu, které ČTK získala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve stánku našeho partnera, Zdravoní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, si mohli návštěvníci nechat změřit tuk. | Foto: Alena Podlucká

Kladnou bilanci mají tři pojišťovny ze sedmi. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV), která je s 1,28 milionu pojištěnců druhou největší v Česku, potvrdila svůj růst. K minulému přestupnímu termínu, který byl před půl rokem, jí přibylo 4065 klientů, nyní více než dvojnásobek.

"Děkujeme všem, kteří se rozhodli k naší pojišťovně přihlásit, a věříme, že budou s našimi službami spokojeni. Potěšující zprávou je, že příchody nových klientů jednoznačně převyšují počty těch, kteří chtějí zkusit štěstí u jiné zdravotní pojišťovny. Zdravotní pojišťovna tak bude mít od ledna více než 1,3 milionu klientů," uvedl v reakci na výsledky ředitel ZPMV David Kostka.

Více než dvě období za sebou roste i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), s 1,23 milionu pojištěnců třetí největší na tuzemském trhu, která k lednu získá 5281 klientů. "Důvěra klientů nás těší a zavazuje. Přibývající klienti v posledních letech potvrzují kvalitu našich služeb," reagovala na výsledky mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Nejmenší tuzemská pojišťovna

Podobný trend má i Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ), které přibude 230 klientů. ZPŠ je ale nejmenší tuzemskou zdravotní pojišťovnou, má zhruba 141.000 pojištěnců.

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) se zhruba 727.000 klientů od ledna přijde o 3472 pojištěnců. U OZP se trend otočil, v minulém přestupním termínu měla přírůstek přes 4200 klientů.

Přechody pojištěnců mezi zdravotními pojišťovnami k 1. lednu 2017:
Všeobecná zdravotní pojišťovna - 5619
Vojenská zdravotní pojišťovna - 3422
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna + 5281
Oborová zdravotní pojišťovna - 3472
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda + 230
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra + 8682
Revírní bratrská pokladna - 1680

Největší tuzemské pojišťovně Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) dlouhodobě ubývají pojištěnci, od ledna jí ubude 5619 lidí. "Celková ztráta představuje méně než jedno promile z celkového počtu pojištěnců VZP. Vzhledem k tomu, že ještě před několika lety odcházelo od VZP ročně třeba i 90.000 klientů, jde pro naši společnost o potvrzení příznivého trendu. V dohledné době věříme ve vyrovnané saldo a posléze i v to, že začne více klientů přicházet než odcházet," komentoval ztrátu VZP její mluvčí Oldřich Tichý.

Nejméně dvě období po sobě ztrácí klienty i Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP), v jejíž správní radě před časem propukly spory o vedení pojišťovny. VoZp má asi 706.000 pojištěnců, před šesti měsíci ztratila zhruba 5500, nyní dalších 3422.

Revírní bratrská pokladna (RBP) přijde od ledna o 1680 pojištěnců, v minulém období ztratila asi 800. Celkem sdružuje kolem 430.000 klientů.

Už rok mohou lidé měnit pojišťovnu místo dosavadního jednoho termínu ve dvou, a to vždy k prvnímu dni kalendářního pololetí. Každý pojištěnec ale může přejít k jiné pojišťovně jen jednou do roka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme