Sto nejbohatších Čechů a Slováků vlastní majetek stejný jako pátý miliardář na světě

Sto miliardářů kontroluje majetek za 1,5 bilionu korun. Píše o tom pondělní E15. Magazín deníku sestavil žebříček aktuální stovky nejbohatších Čechů a Slováků. Pomáhá jim aktuální růst cen akcií nebo realit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kellner | Foto: Petr Topič/ MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Nejbohatší je v letošním roce mezi Čechy a Slováky je vlastník holdingu PPF Petr Kellner – jeho majetek činí podle žebříčku E15 281 miliard korun.

Druhým nejmovitějším je pak premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš s 93 miliardami korun. Ten loni vložil holding Agrofert do svěřenského fondu.

Nejbohatším Čechem zůstává Kellner. V první trojici ho doplňují Babiš a nově i Komárek

Číst článek

Všem movitým Čechům a Slovákům pomohl zhodnotit jejich majetek růst cen akcií, firem i realit. Závratně v poslední době rostou i ceny nemovitostí. Nejvíc se na českém trhu daří stejně jako na tom světovém firmám v oblasti technologií.

1500 miliard

Celkově vlastní sto nejbohatších Čechů a Slováků majetek ve výši téměř 1500 miliard korun. Pro představu ale stejný majetek jako celá stovka miliardářů vlastní i pátý nejbohatší člověk na světě Amancio Ortega. Ten má své investice hlavně v oděvním průmyslu.

Na českém a slovenském trhu je ale podle advokáta Jaroslava Havla, kterého deník E15 oslovil, daleko více miliardářů, než zahrnuje žebříček. Podle Havla je jich v Česku a na Slovensku asi 500.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme