Miliardu navíc pro ministerstvo pro místní rozvoj zatím Jiří Čunek nezískal

Přípravy státního rozpočtu na příští rok vrcholí. Jednotliví ministři se proto ještě chtějí pokusit získat pro svůj resort co nejvíce. S ministrem financí Miroslavem Kalouskem dnes proto jednal šéf resortu pro místní rozvoj Jiří Čunek. Vyčleněných více než 13 miliard pro jeho resort je totiž podle něj málo. Peníze navíc ale zatím podle svých představ nedostal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: web Jiřího Čunka

Jednu miliardu navíc přišel Jiří Čunek vybojovat pro svůj resort. Ministr financí Miroslav Kalousek ho ale nevyslyšel. Jednání proto budou ještě pokračovat. "Pan ministr nám vyšel vstříc, ale velmi málo. Myslím, že teď ta dohoda musí být mezi koaličními partnery a na vládě," řekl Jiří Čunek.

Více peněz by mu například umožnilo lépe čelit dopadům deregulace nájemného, a to tím, že by bylo více prostředků na podporu výstavby nájemních nebo malých bytů. Finance vedle toho budou chybět i u rekonstrukcí panelových domů.

"Pochopitelně bychom asi museli zastavit příjem žádostí. To by vedlo v terénu k omezení rekonstrukcí,"dodal ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jan Wagner. Podle náměstka ministra financí Eduarda Janoty rozhodne o sporných otázkách až vláda. Když se ale někde přidá, jinde se zase podle něj bude muset ubrat: "Bude záležet na tom, jak vláda posoudí závažnost té či oné priority."

Návrh státního rozpočtu na příští rok by měla vláda získat koncem příštího týdne. Do konce září se musí návrh státního rozpočtu na příští rok dostat do Poslanecké sněmovny. Zatím návrh počítá se schodkem přibližně 38 miliard korun.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme