Ministerstvo chce přesvědčit Čechy k trávení dovolené v Čechách

Jak podpořit domácí cestovní ruch a jeho rozvoj - to je jedna z hlavních starostí Ministerstva pro místní rozvoj a České centrály cestovního ruchu. Češi totiž na dovolenou často vyjíždějí do zahraničí, kde utrácejí své peníze, které by přitom mohly podpořit českou ekonomiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úpská rašeliniště v pozadí s horou Sněžkou. | Foto: Blanka Černá

Jaká lákadla chce pro Čechy připravit, aby část dovolené trávili i v Česku, řekl ministr pro místní rozvoj Radko Martínek: "Nechceme vymýšlet nic, co je vymyšlené. Chtěli bychom především Čechy přesvědčit, aby svou druhou dovolenou trávili v Čechách, ať už je to letní nebo zimní dovolená. Chceme také propagovat domácí cestovní ruch. Ostatně na to Česká centrála dostala peníze do rozpočtu a také vyhrála i grant Evropské unie."

Velkým lákadlem pro cesty do zahraničí jsou pro Čechy zájezdy na poslední chvíli. Podle ministra Martínka ale cesta, jak jim konkurovat, existuje. "Cesty na poslední chvíli jsou levné, ale dovolená v Čechách je stále ještě levnější. Čelit tomu lze lepšími službami, lepší péčí o domácí turisty, a my bychom tomu chtěli napomoci," vysvětlil.

Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme