Ministerstvo chystá prodej Leteckých opraven Malešice

Ministerstvo obrany chystá prodej Leteckých opraven Malešice. Státní podnik, který se specializuje na opravu leteckých motorů a modernizaci vrtulníků, má převzít Aero Vodochody ovládané investiční skupinou Penta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník Mi-17 (prezidentská verze) | Foto: Ivan Pospíchal

Politici s obchodem ale nesouhlasí, úřednická vláda podle nich nemá k podobným rozhodnutím mandát. Člen senátního Výboru pro obranu a bezpečnost Tomáš Kladívko v České televizi uvedl, že současná vláda by měla nanejvýš prodej připravit.

"Rozhodně si myslím, že tato vláda by to řešit neměla. Ta by měla připravit určité návrh a předložit je na stůl vládě, které přijde poté. Je to poměrně velké rozhodnutí, jedná se tam minimálně o částku skoro do miliardy korun," řekl Kladívko.

Stejného názoru je i stínový ministr obrany za ČSSD Petr Hulínský, který uvedl, že současná vláda k tomu nemá mandát. "Rozhodně to není v kompetenci této vlády. Je to naprosto zásadní záležitost, kterou by měla vyřešit vláda, která vzejde z řádných voleb," zdůraznil Hulínský.

Podle informací České televize by se v případě prodeje veškeré pražské provozy leteckých opraven přesunuly do areálu ve Vodochodech. Tím by se kupci uvolnily lukrativní pozemky v rozvojové části hlavního města.

ČRo 1 - Radiožurnál, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme