Ministerstvo financí plánuje od roku 2016 jen dvě sazby DPH

Od roku 2016 by mohly být opět jen dvě sazby DPH. V České televizi to připustila náměstkyně ministra financí Simona Hornochová. Podle ní by se prostřední 15procentní sazba mohla snížit na 10 procent.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze (ilustrační foto)

Peníze (ilustrační foto) | Foto: Ladislav Bába

„Myslím si, že státní rozpočet pořád ještě nebude připravený na to sladit tu sazbu na jednu. Konec konců když se teď podíváte po Evropě, tak je skutečně minimum států, které mají jednu sazbu DPH. Ale sladit ty sazby a v podstatě snížit tu dnešní prostřední, to si myslím, že je otázka poměrně blízké budoucnosti. Respektive já v to doufám,“ řekla náměstkyně Hornochová.

V současné době platí základní sazba 21 procent a snížená 15procentní. Návrh na zavedení třetí sazby DPH ve výši 10 procent míří ve Sněmovně ke schválení. Platit má od příštího roku a vztahovat se bude na knihy, léky a kojeneckou výživu.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme