Ministerstvo školství rozjíždí Internet do škol

Tolik diskutovaný projekt Internet do škol začal. Ode dneška budou základní a střední školy kontaktovat oblastní manažeři projektu, aby zmapovali jejich počítačové vybavení. Na základě znalostí z terénu pak budou vybrány školy, které budou internetem vybaveny nejdříve. Na všechny školy se ale v letošním roce nedostane. Původně se mluvilo o vybavení 6 tisíc škol, na to ale zatím chybějí peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

práce s internetem | Foto: Alcatel

Ředitelé loni vyplnili dotazník, kde dali najevo, jak jsou na tom s počítačovou technikou. Ministerstvo tak vybralo přes tři a půl tisíce škol, které by měly být vybaveny do konce letošního roku. Počítače a přístup k internetu dostanou zadarmo. Zaplatí pouze nábytek do učeben.

Přes 500 učitelů a školských pracovníků soustředěných v tzv. Zlenické výzvě ale upozorňuje na nedostatky projektu. Mluvčí výzvy Daniel Janata vidí problém především v přípravě učitelů, kteří by měli s internetem pracovat. Navíc školy zatím nemohou řádně jmenovat své ICT koordinátory, neboť chybí předpis, který by přesně stanovil jak náplň jejich práce, tak i výši jejich odměny.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Janata - chybějí koordinátoři projektu

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme