Ministr dopravy odmítá pochybnosti okolo tendru na výběr mýta

Probíhající tendr na dodavatele mýtného systému pro Česko, což je zakázka za 15 až 33 miliard korun, může údajně předčasně skončit - tvrdí to Hospodářské noviny. Ministr dopravy Milan Šimonovský ale ve vysílání Radiožurnálu informace Hospodářských novin odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlostní komunikace | Foto: Jan Rosenauer

Podle listu prý evropský komisař pro energetiku a dopravu zaslal českému ministerstvu dopravy dopis, ve kterém žádá vyjasnění podmínek tendru. Prý je považuje za diskriminační, protože vylučují dodavatele satelitních systémů.

Ministr dopravy Milan Šimonovský ale ve vysílání Radiožurnálu informace Hospodářských novin odmítl. Tendr podle něj neskončí a jeho resort žádný podobný dopis nedostal.

"Celý tendr byl připravován se speciální firmou, která dělá výběrová řízení, profesionálně. Byl konzultován s evropskou komisí a byl vypsán v evropském věstníku, takže nepochybuji, že jsme splnili všechny parametry, které Evropa vyžaduje," uvedl pro Radiožurnál Šimonovský.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme