Ministr financí a exportéři o silné koruně

Příliš silná měna škodí domácímu průmyslu. Na prvním společném setkání se na tom shodli ministr financí Jiří Rusnok a zástupci signatářů takzvané Trutnovské výzvy. Rusnok zopakoval, že láda v rámci boje proti silné koruně nepustí na trh žádné devizové příjmy z privatizace a pozastaví emisi eurobondů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruna a euro | Foto: Jan Rosenauer

Spokojenost exportérů vyvolal Jiří Rusnok konstatováním, že příliš rychle sílící měna jim skutečně působí problémy. Nicméně neshodli se v názoru na hloubku a rozsah potíží. Ministr financí zopakoval, že opatření dohodnutá vládou s centrální bankou, aby stabilizovaly příjmy z privatizace, stále platí.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Hanžlová: Ministr financí a Trutnovská výzva

Upozornil, že jen poplatky centrální bance přijdou vládu letos na 5 a ž 6 miliard korun. Kromě toho vláda letost nevydá evropské obligace a tím také pomůže exportérům.

Dosud trutnovskou výzvu podepsalo asi 255 podniků z různých odvětví hospodářství. Mezi signatáři je i největší český exportér Škoda Auto nebo Agrofert Holding.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme